Różaniec w modzie nie tylko w październiku

Wprawdzie to październik jest miesiącem, w którym najczęściej sięgamy po różaniec, ale warto odmawiać go codziennie – na przykład z pomocą specjalnej bransoletki z koralikami.

Tradycja modlitwy różańcowej

Różaniec to względnie prosta modlitwa, która jest do tego ułatwiona dzięki tradycyjnemu sznurowi koralików lub innym dewocjonaliom, jak bransoletki “dziesiątki” czy też specjalne pierścionki na palec. Dlaczego jednak jest ona tak szczególna? Odpowiedź jest prosta: różaniec łączy w sobie wszystkie ważne rodzaje modlitwy: dziękczynną, chwalebną, błagalną i nie tylko. Podzielony jest na części: wyróżniamy po pięć Tajemnic Radosnych, Bolesnych, Chwalebnych, a od 2002 roku również Światła. Najczęściej odmawiamy je w określone dni:

- Tajemnice Radosne: w poniedziałek i sobotę
- Tajemnice Bolesne: we wtorek i piątek
- Tajemnice Chwalebne: w środę i niedzielę
- Tajemnice Światła: w czwartek.

Październik poświęcony jest na odmawianie całej modlitwy różańcowej. W pozostałe miesiące w roku warto zaś pamiętać przynajmniej o jednej Tajemnicy, potocznie nazywanej “dziesiątką”. No właśnie - “pamiętać” - w natłoku codziennych obowiązków często mamy z tym problem.

W modlitwie wspomóż się biżuterią religijną

Biżuteria sakralna to najlepszy sposób na pamiętanie o odmówieniu choćby jednej “dziesiątki”. Zawieszona na nadgarstku bransoletka składa się z pięknych koralików, które pełnią funkcję nie tylko ozdoby. Przesuwając po nich palce, możemy odmówić przynajmniej jedną, wybraną Tajemnicę niemal w każdym miejscu – czy to w zaciszu własnego domu, czy w zatłoczonej komunikacji miejskiej. Dzięki bransoletce dużo łatwiej wygospodarować czas na “dziesiątkę”. Warto posiadać taki rodzaj ozdoby – codziennie przypomina nam ona o tym, jak ważne jest znalezienie chwili na wyciszenie i skupienie się.

Gustowne i modne dodatki do ubioru

Bransoletka “dziesiątka” jest subtelnym świadectwem naszej wiary, a także... modną ozdobą ubrania. Pasuje do odzieży wyjściowej, ale i codziennej. Religijne dodatki z kamieni szlachetnych i półszlachetnych potrafią uświetnić wiele stylizacji – nie tylko w październiku, gdzie modlitwa ta wysuwa się na pierwszy plan. W swój egzemplarz tej biżuterii zaopatrzysz się w naszym sklepie internetowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl