Modlitwa w wyjątkowej oprawie, czyli o różańcach z kamieni szlachetnych

Modlitwa w wyjątkowej oprawie, czyli o różańcach z kamieni szlachetnych

Dziesięć „paciorków” odpowiadających modlitwie „Zdrowaś Maryjo” przerywane pojedynczymi kuleczkami oznaczającymi „Ojcze nasz”. Odmówione pięć razy, tyle samo, ile jest tajemnic. Na początku Skład Apostolski i modlitwy wstępne, jedna kuleczka odpowiadająca „Ojcze nasz” i trzy na „Zdrowaś Maryjo”. Budowę, a przez to przebieg koronki różańca zna chyba każdy z nas. Uczymy się jej bardzo wcześnie w życiu, a potem kultywujemy zwyczaj jej odmawiania, czy to podczas spotkań wspólnotowych, czy też w październiku, który tradycyjnie uznawany jest za miesiąc poświęcony tej modlitwie. Nieodłącznym jej elementem jest oczywiście różaniec używany do jej odmawiania.

Wyjątkowe dewocjonalia z kuleczkami z kamieni szlachetnych

Paciorki różańca mogą być wytwarzane z drewna i elementów metalowych, jednak największe walory estetyczne zdecydowanie można przypisać dewocjonaliom wykonanym z wykorzystaniem kamieni szlachetnych i półszlachetnych. To właśnie takie kamienie, jak ametyst, kryształ górski, onyks, agat czy jaspis, poza tym, że pomagają nam w modlitwie, to jeszcze cieszą oko niesamowitą rewią kolorów.

Dokonały pomysł na podarunek

Różaniec z kamieni szlachetnych idealnie nadaje się na prezent z okazji ważnego wydarzenia w życiu każdego chrześcijanina. Sprawdzi się jako podarunek z okazji przyjęcia sakramentu komunii świętej, bierzmowania czy też zawarcia małżeństwa. Można nawet przemyśleć taki podarunek już na chrzest dziecka. Dewocjonalia te będą więc modlitewnymi akcesoriami, które będą służyć ich posiadaczom nawet przez całe życie. Bez obaw można jednak podarować go również z mniej doniosłej okazji. W każdym z tych przypadków będzie to zachęta do zacieśnienia więzi obdarowywanej osoby z Matką Bożą.

Ręcznie wykonywane różańce z kamieni szlachetnych, opatrzone srebrnym krzyżem papieża Franciszka znajdziesz w asortymencie naszego sklepu internetowego. Zapraszamy do wyboru wariantu, który najbardziej wpisze się w Twój gust! Oferujemy również możliwość stworzenia dewocjonaliów na specjalne zamówienie – wtedy taki prezent będzie naprawdę wyjątkowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl