Różaniec w formie bransoletki dla mężczyzny

Dewocjonalia i biżuteria sakralna są dla każdego – z jej zalet mogą korzystać też mężczyźni. Ich podstawową funkcją nie jest przecież ozdoba ubioru, tak jak ma to miejsce w przypadku biżuterii tradycyjnej. Bransoletki są zwykle domeną kobiecą, ale w przypadku biżuterii o charakterze religijnym pełnią przede wszystkim funkcję ekspresji wiary.

czytaj całość »
Różaniec-bransoletka jako nowa forma różańca na rękę

Odmiany biżuterii sakralnej cieszą się zróżnicowanym stopniem popularności. Przykładowo, wisiorki i medaliki z symboliką religijną spotykamy na porządku dziennym - są one częstym wyborem na podarunek z wielu okazji, jak przyjęcie jednego z sakramentów. A jak sprawa wygląda z różańcami?

czytaj całość »
Różaniec w modzie nie tylko w październiku

Różaniec to względnie prosta modlitwa, która jest do tego ułatwiona dzięki tradycyjnemu sznurowi koralików lub innym dewocjonaliom, jak bransoletki “dziesiątki” czy też specjalne pierścionki na palec. Dlaczego jednak jest ona tak szczególna?

czytaj całość »
Jaki rodzaj różańca wybrać?

Większość z nas w pewnym momencie naszego życia otrzymała różaniec tradycyjny. To wszak popularny podarunek z okazji przyjęcia Komunii Świętej, Bierzmowania oraz innych sakramentów.

czytaj całość »
Różaniec-bransoletka - kontrowersje

Biżuteria sakralna jest bardzo popularnym prezentem z okazji przyjmowania sakramentów i nie tylko. Wielu z nas z chęcią codziennie zakłada różańce na rękę. W niektórych kręgach noszenie bransoletek w takiej postaci budzi jednak kontrowersje. Dlaczego?

czytaj całość »
Bransoletka różaniec jako pomysł na prezent

Biżuteria sakralna należy do jednych z najlepszych podarunków, jakie można wręczyć katolikowi. Nie tylko umacnia w wierze i zachęca do codziennego odmawiania modlitwy, ale jest też bardzo elegancka i gustowna. Można sprezentować ją bliskim z wielu różnych okazji: komunii, bierzmowania czy też jednego ze świąt kościelnych. Sprawi przyjemność zarówno dzieciom, jak i osobom starszym: babciom i dziadkom.

czytaj całość »
Różaniec na rękę - jak się modlić na różańcu?

Biżuteria sakralna doskonale sprawdza się jako swego rodzaju „przypominajka” o codziennej modlitwie. Taka chwila wyciszenia, refleksji i zadumy wszak przydaje się każdemu. Warto mieć przy sobie ozdobę, która sprawi, że na modlitwę poświęcimy przynajmniej krótki wycinek naszego dnia. Bransoletki dziesiątki znakomicie spełnią to zadanie.

czytaj całość »
Bransoletki z krzyżykiem - znaczenie zawieszek

Noszenie biżuterii sakralnej to forma wyrażania siebie i swojego przywiązania do wyznawanych w życiu wartości. W codziennym przypominaniu nam o zasadach, jakimi chcemy się kierować, jak i o wzorcach, na których chcemy się opierać, pomagają bransoletki z zawieszką. Jakie kształty mogą one przybierać i jakie jest ich znaczenie?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl