Blog - różańce i modlitwy

Historia modlitwy różańcowej

Pojawiała się w wielu objawieniach Matki Bożej i jest jednym z najbardziej znanych sposobów na zawierzenie swoich trosk, zmartwień i myśli Maryi. Mowa oczywiście o modlitwie różańcowej, podczas której wykorzystuje się klasyczne dewocjonalia wykonane z niewielkich koralików i srebrnych zawieszek.

czytaj całość »
Biżuteria religijna do noszenia na co dzień

Wyroby jubilerskie służą ozdobie i stanowią idealny dodatek zarówno do eleganckich strojów, jak i codziennych stylizacji. Jednak biżuteria może posiadać jeszcze jedną funkcję, a mianowicie pomaganie w wyrażaniu uczuć i przekonań religijnych. Noszenie delikatnych srebrnych naszyjników z zawieszkami z podobiznami świętych czy bransoletek dziesiątek to ważny symbol dla osoby wierzącej w każdym wieku.

czytaj całość »
Jak odmawiać dziesiątkę różańca?

W wierze chrześcijańskiej istnieje wiele sposobów na modlitwę - można przystąpić do niej w kościele, zaciszu własnego domu lub wykorzystać do niej różnego rodzaju akcesoria modlitewne, np. specjalne książeczki, Pismo Święte i różaniec. Modlitwa na tym ostatnim nieco różni się od zwykłej rozmowy z Panem Bogiem i polega na rozważeniu tajemnic z życia Jezusa oraz jego matki – Maryi. W jaki sposób należy to zrobić? Dowiedz się, jak powinno odmawiać się dziesiątkę różańca na jednym z wybranych dewocjonaliów z oferty naszego sklepu!

czytaj całość »
Różaniec jako prezent na I Komunię Świętą

Uroczystość związana z przyjęciem pierwszego sakramentu to ważny dzień dla najmłodszych członków wspólnoty kościoła katolickiego. Dzieci przystępujące do I Komunii Świętej odpowiednio się do niej przygotowują, aby w tym wyjątkowym dniu świętować wraz z całą rodziną przyjęcie Chrystusa do swoich serc. Jeżeli chcesz, aby ta chwila została na długo zapamiętana, podaruj dziecku przepiękny prezent w formie klasycznego różańca. Znajdziesz go w naszym sklepie z dewocjonaliami oferującym szeroki wybór polskich produktów wykonanych ze srebra oraz kamieni szlachetnych. Przekonaj się, dlaczego to akcesorium do modlitwy sprawdzi się jako upominek lub wyprawka dla dziecka z okazji przyjęcia sakramentu!

czytaj całość »
Środa popielcowa - Wielki Post jako czas modlitwy

Wielki Post to okres przygotowań do Wielkanocy, czyli najważniejszej chrześcijańskiej uroczystości. To czas pokuty i nawrócenia, a przede wszystkim rezygnacji z hucznych zabaw i imprez towarzyskich. Moment ten trzeba przeznaczyć na pomoc bliźnim i modlitwę, a w tym celu niezbędny jest różaniec na rękę w formie bransoletek.

czytaj całość »
Bransoletka z krzyżykiem - pamiątka na Dzień Babci i Dziadka

Warto podziękować dziadkom za wiele lat wychowania i wspólnych chwil. Tym bardziej, jeśli są religijni – w takim wypadku doskonałą dla nich pamiątką będzie srebrna bądź skórzana bransoletka z krzyżykiem. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Na jakie rodzaje zwrócić uwagę?

czytaj całość »
Św. Walenty - patron zakochanych

Miłość zawsze warto podkreślać - szczególnie w dniu święta zakochanych. Można o to zadbać, wręczając bliskiej osobie odpowiedni prezent prosto od serca. Komu przyda się bransoletka z krzyżem? Jakie modele są najbardziej modne? Przekonajmy się!

czytaj całość »
Modlitwa różańcowa - przygotuj się na Boże Narodzenie

To idealny prezent dla osób praktykujących modlitwy. To również pamiątka podkreślająca ważne wydarzenia religijne. Jednak niezależnie od swojego przeznaczenia, różaniec bransoletka musi być wybierana w rozsądny sposób tak, aby nie tylko godnie się prezentowała na dłoni, ale też przetrwała wiele lat intensywnych modlitw.

czytaj całość »
Jak odmawiać różaniec za zmarłych?

Wywodząca się z kościoła katolickiego tradycja żegnania się ze zmarłymi sięga średniowiecza. Wówczas różaniec odmawiano nie tylko podczas mszy pogrzebowej, ale także w przeddzień pochowania zmarłego.

czytaj całość »
Kamienie św. Hildegardy - Agat

Mnóstwo pięknych barw oraz wyjątkowa budowa wstęgowa sprawiają, że agat jest jednym z najbardziej charakterystycznych kamieni półszlachetnych. Należy do rodziny kwarców, jest jedną z odmian chalcedonu i doskonale sprawdza się jako element bransoletek i wisiorków. A co mówi o nim św. Hildegarda z Bingen?

czytaj całość »
Kamienie św. Hildegardy - Ametyst

W tym artykule kontynuujemy wątek kamieni leczniczych świętej Hildegardy z Bingen. Tym razem pod lupę bierzemy ametyst, który jes chętnie wybierany podczas tworzenia bransoletek, różańców i innej biżuterii sakralnej. Czasem opisywany jest jako kamień harmonii i relaksu. Dlaczego? O tym poniżej.

czytaj całość »
Kamienie św. Hildegardy - Jaspis

Jednym z rodzajów biżuterii sakralnej, jakie można znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego, są różańce na rękę z jaspisu. W tym artykule chcemy opowiedzieć nieco o symbolice z tego kamienia szlachetnego.

czytaj całość »
Różaniec w formie bransoletki dla mężczyzny

Dewocjonalia i biżuteria sakralna są dla każdego – z jej zalet mogą korzystać też mężczyźni. Ich podstawową funkcją nie jest przecież ozdoba ubioru, tak jak ma to miejsce w przypadku biżuterii tradycyjnej. Bransoletki są zwykle domeną kobiecą, ale w przypadku biżuterii o charakterze religijnym pełnią przede wszystkim funkcję ekspresji wiary.

czytaj całość »
Różaniec-bransoletka jako nowa forma różańca na rękę

Odmiany biżuterii sakralnej cieszą się zróżnicowanym stopniem popularności. Przykładowo, wisiorki i medaliki z symboliką religijną spotykamy na porządku dziennym - są one częstym wyborem na podarunek z wielu okazji, jak przyjęcie jednego z sakramentów. A jak sprawa wygląda z różańcami?

czytaj całość »
Różaniec w modzie nie tylko w październiku

Różaniec to względnie prosta modlitwa, która jest do tego ułatwiona dzięki tradycyjnemu sznurowi koralików lub innym dewocjonaliom, jak bransoletki “dziesiątki” czy też specjalne pierścionki na palec. Dlaczego jednak jest ona tak szczególna?

czytaj całość »
Jaki rodzaj różańca wybrać?

Większość z nas w pewnym momencie naszego życia otrzymała różaniec tradycyjny. To wszak popularny podarunek z okazji przyjęcia Komunii Świętej, Bierzmowania oraz innych sakramentów.

czytaj całość »
Różaniec-bransoletka - kontrowersje

Biżuteria sakralna jest bardzo popularnym prezentem z okazji przyjmowania sakramentów i nie tylko. Wielu z nas z chęcią codziennie zakłada różańce na rękę. W niektórych kręgach noszenie bransoletek w takiej postaci budzi jednak kontrowersje. Dlaczego?

czytaj całość »
Bransoletka różaniec jako pomysł na prezent

Biżuteria sakralna należy do jednych z najlepszych podarunków, jakie można wręczyć katolikowi. Nie tylko umacnia w wierze i zachęca do codziennego odmawiania modlitwy, ale jest też bardzo elegancka i gustowna. Można sprezentować ją bliskim z wielu różnych okazji: komunii, bierzmowania czy też jednego ze świąt kościelnych. Sprawi przyjemność zarówno dzieciom, jak i osobom starszym: babciom i dziadkom.

czytaj całość »
Różaniec na rękę - jak się modlić na różańcu?

Biżuteria sakralna doskonale sprawdza się jako swego rodzaju „przypominajka” o codziennej modlitwie. Taka chwila wyciszenia, refleksji i zadumy wszak przydaje się każdemu. Warto mieć przy sobie ozdobę, która sprawi, że na modlitwę poświęcimy przynajmniej krótki wycinek naszego dnia. Bransoletki dziesiątki znakomicie spełnią to zadanie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl